Persoonilugu:

Birgit Puusepp: „Inimesed, julgege rohkem katsetada!“

SkinOwner blogi tutvustab teile ilumaailma tegijaid ning nende mõtteid ja soovitusi kauni naha säilitamiseks.

Birgit Puusepp on särav noor naine, kes tegutseb Eestis, Baltikumis ja Soomes päevituskosmeetika COOLA brändi tootejuhina. Birgit räägib, milline on teadlik päevitamine ja kuidas endale sobivat päevituskosmeetikat valida.

Kuidas sinu tutvus ilumaailmaga alguse sai? Oled sa seda õppinud või on see kohtumine juhuslik?

Ei ole õppinud. Jõudsin ilumaailma ülikooli ajal, mil otsisin võimalust tööle minna ja hakkasin päevitussalongi juhatajaks. Hariduselt olen ma üldse psühholoogia lõpetanud. Ilumaailma tulin tagasi tänu juhusele. Kuna ma eelmises töökohas jäin silma oma töökusega, siis kutsutigi mind päevituskosmeetika valdkonda tegema seda, mida ma praegu teen. Elus on kõik õpitav!

Kui palju sa päevituskosmeetika tootejuhina ise päevitad?

Mina olen see inimene, kes ütleb, et mõõdukas päevitamine on kasulik. Minu enda näonahk on selline, mis vajab päikest. Näiteks talvel, kui mu näonahk päikest ei saa, tekivad mul vistrikud. Minu isiklik kogemus on see, et minu näonahka hoiabki suuresti korras UV. Vahel võib olla nii, et paar kuud päevitussalongi ei jõua, vahel on aga mitu välisreisi järjest ja päikesevõtmist on rohkem. Aga samas olen ma väga teadlik päevitaja ega kasuta lõunamaal SPF 6 kreemi nagu põhjamaa inimestel sageli kombeks. SPF 30 ei tähenda, et ma ei päevitu, vaid see näitab, et ma hoolin enda nahast.

Kuidas sulle tundub, kas inimesed on päevitamisega muutunud vastutustundlikumaks ja hoolitsevad oma naha eest rohkem kui näiteks kümme aastat tagasi?

Vastutustundlikkus ja mõõdukus ning üldise teadlikkuse tõstmine päevitamisest on just see, mille oleme endale missiooniks võtnud. Meie nahk vajab SPF olemasolu meie kosmeetikas ja seda ka Eestis. Oluline on oma nahka kaitsta ja niisutada, õnneks see teadlikkus on veidi tõusnud ka juba.

Teeme lõplikult selgeks, et mida SPF täpselt tähendab ja mida päevitaja selle kohta teadma peaks?

SPF on inglise keelne lühend sõnade kombinatsioonist Sun Protection Factor. Number selle juures näitab, kui kaua päikesekaitse kestab, mitte seda, kui palju me päevitume. Inimese enda naha kaitsevõime on umbes 10-20 minutit. Kõige kindlam on põletuse vältimiseks pakendil olev SPF faktor korrutada kümnega. Näiteks SPF 6 kreem kaitseb sind rannas miinimum tunnike ja veidi ka peale. Kui inimene kasutab SPF kreemi faktoriga 30, siis see ei tähenda, et ta ei päevitu, vaid et kaitse kestab 300 minutit ja nahk saab tegeleda pigmendi tootmise mitte põletuse vältimisega.

Kui nüüd räägime ilumaailmast laiemalt, siis kas sul on kodunt, oma emalt näiteks, kaasa antud mõni nipp, kuidas oma välise ilu eest hoolt kanda?

Nii näo kui keha puhul on kõige aluseks niisutus, niisutus ja veelkord niisutus. Siin on hea näitena tuua COOLA brändi, mis on 70% orgaaniline, tänu sellele kergesti imenduv ja koheselt niisutav. COOLA lööb maailmas praegu rohkelt laineid ja on juba võitnud kümneid tarbijaauhindu.

Räägi mõne sõnaga sellest COOLA brändist, mis selle eriliseks teeb ja miks seda eelistama peaks? Päevituskosmeetikal on nii palju brände, aga mis COOLA-t eristab?

COOLA on USA bränd, mis rõhub orgaanilisusele. Orgaaniline nende mõistes tähendab seda, et iga toote koostisosa on saadud looduslikust allikast. Mitte see, et sünteesime laboris kurgilaadse koostisosa ja ütleme, et see on orgaaniline. Nende brändile on oluline see, et nad hoiavad kokku transpordi pealt ning koguvad koostisosi enda tootmisele võimalikult lähedalt. See raha, mis tänapäeval kulub meeletutes summades logistikale, kulutavad nemad teadustööle ja toote kvaliteeti. COOLA uus lähenemine on mineraalne päikesekaitse.

Keemiline päikesekaitse on see, et kanname päikesekaitse enda nahale ja aktiivosakesed, mis meie naha sisse imenduvad, neelavad UV-kiirguse endasse. COOLA suund on, et kümne erineva aktiivaine asemel kasutatakse koostises orgaanilise päikesekaitse saavutamiseks näiteks vetikat. Kuna toodetes on orgaanilised koostisosad, tuleb meie nahk sellega palju paremini toime ja ei ummista poore.

Sa enne mainisid, et kui inimene valib päevituskreemi, tuleks jälgida, et kaetud oleks nii UVA kui UVB-kiirgus. Mida need keerulised tähepaigutused tarbijale ütlema peaksid?

On kaks erinevat ultraviolettkiirgust: UVA-kiirgus ja UVB-kiirgus. UVA kiirgusel on pikem lainepikkus ja need tungivad naha sügavamatesse kihtidesse ning põhjustavad naha enneaegset vananemist. UVB kiired on lühemad ja jõuavad naha pindmistesse kihtidesse. UVB kiired soodustavad küll D-vitamiini teket organismis, pigmentatsiooni ja päevitust, aga põhjustavad ka naha punetust ja nahapõletusi. Kui riiulis on kõrvuti 5 eurot maksev päikesekaitse ja 30-eurone kreem, siis ikka tahaks ju esimesena valida selle odavama. Kahjuks see hind tuleb reeglina kliendi naha heaolu arvelt. Tuleb veenduda, et sinu valitud kreem kaitseks alati nii UVA kui UVB kiirguse eest, mille vastu täna kahjuks turul paljud eksivad.

Kui ma palun sul COOLA tootesarjast nimetada mõned tooted, mida sa kinnisilmi soovitada oma sõbrannadele julgeksid, siis mis need on?

Jah! On üks make-up setting spray, mis on super toode. Suvel näiteks, mil teed meigi, aga on palav ja nahk kipub higistama, siis lased seda peale ja see kinnistab meigi, sisaldab hüaluroonhapet ning samal ajal pakub SPF-kaitset. Teine lemmiktoode on üks COOLA matistav näokreem kurgiga, millel SPF-30 faktor. See on hästi värskendav ning seda saab edukalt kasutada ka meigi aluskreemina. Omadustelt on see vananemisvastane, kuna toetab kollageeni. Kui seda kreemi käe peale panna, siis see justkui sulaks, sest on orgaaniline ja õrna koostisega. Kuna mu enda näopoorid on suhteliselt kapriissed, siis mulle isiklikult sobib see kreem väga hästi, sest ei jäta sellist rasket tunnet nahale.
COOLA-l on veel spetsiaalne spordisari, mis peaks suviseid spordisõpru eriti rõõmustama. Kui inimene teeb päikese käes trenni, siis ta higistab ja tema päikesekaitse vajab sagedamini uuendamist. Selle sarja kreemidel ongi seetõttu rohkem päikesefaktorit, et higistamisega ja nahas toimuva kiirema ainevahetusega paremini toime tulla.

Kuidas sa ise enda naha eest hoolitsed, et nii hea välja näed? Jagad ehk mõnda salanippi?

Ise kasutan ma Sampar sarja tooteid. Puhastan põhjalikult ja kasutan mitsellaarvett. Aga pärast seda tuleb C-vitamiini seerum, mida ma hästi oluliseks pean. Seejärel tuleb kreem. Mulle meeldivad multi-funktsionaalsed tooted. Et ei ole öökreem, päevakreem, aluskreem, vaid on üks kreem, mis täidab kõiki neid funktsioone ja mida kasutades ma tean, et minu enda nahk saab sealt kõik vajaliku kätte.

Inimesed ei julge katsetada, aga mina julgustan proovima. Julgege rohkem katsetada! Küsige testreid, proovige, mis teie nahale rohkem sobib. Tagasihoidlikkus tuleb ära unustada, kui teema puudutab meie naha heaolu!

Tagasihoidlikkus tuleb ära unustada, kui teema puudutab meie naha heaolu!

Birgiti lemmikud

Coola Classic Face SPF 30 Cucumber 50ml

34.90
Vaata lähemalt

Coola Makeup Setting Spray SPF 30 Green Tea/Aloe 50ml

39.90
Vaata lähemalt

Sampar The impossible C- rum 30ml

73.00
Vaata lähemalt

 

 

Massive Presence Website