Persoonilugu:

Irma Viidalepp: Nahahoolduse ABC on puhastus, puhastus, puhastus

Pole mõtet investeerida kallisse kreemi, kui sa nahka korralikult ei puhasta. Koorimine, olgu selleks salongikoorimine või kodune, ja elementaarne näopuhastus on kõige alus.

SkinOwner blogi tutvustab teile parimaid kosmeetikuid ja koolitajaid ning nende mõtteid ilumaailmast koos soovitustega kauni naha säilitamiseks. Mida teha, et nahk oleks hoitud? Oma mõtteid jagab teiega Irma Viidalepp, Sampar sarja koolitaja Eestis.

Kuidas Sa ilumaailma juurde jõudsid ja sellega sõbraks said? Kas see tuli Sinuga kodust kaasa?

Absoluutselt mitte. Mul on kunstitaust ja selja taga mitmeid kunstikoole, olen Pärnus õppinud kunstnik-kujundajaks ja töötanud kunstigaleriis. Sealt tuligi esimene äratundmine, et tahaks oma kätega luua midagi.

Maalikunstnik ma pole, aga käsi on kindel, natuke joonistada oskan ja nii avastasin jumestamise ja hakkasin otsima võimalust, kus õppida grimeerijaks. Tol ajal paraku grimmikooli Eestis veel polnud. Hakkasin Reet Valdeku käe all meiki õppima. Õige pea toimusid esimesed jumestajate võistlused, kus polnud piisavalt osalejaid. Niimoodi pääsesin samuti võistlema. Harjutasin õhtuti ja kuna ma joonistada oskan ning nägu on ka justkui lõuend, polnud see minu jaoks keeruline. Sain võistlustel kokkuvõttes teise koha.

Tol ajal tekkiski tunne, et iluvaldkond on lahe ja leidsin Eesti Kosmeetikute- ja Juuksurite Erakooli Eestis. Õppides selgus, et ühte salongi on hirmsasti vaja kosmeetikut ja läksingi kooli kõrvalt tööle. Kosmeetiku periood mu elus kestis umbes 15 aastat.

Mis teeb koolitajast hea koolitaja?

See on kindlasti kogemus. Nagu meditsiinis. Ainult kogemusega õpid sa nägema kliinilist pilti. Näiteks ei rõhutata tänapäeval enam kreemi sobivust teatud vanusegrupile vaid lähtutakse naha seisukorrast. Millised on su geenid, milline elustiil, kas oled päev otsa konditsioneeriga toas ja rabas värskes õhus ei käi. See kõik on nahas näha ja koolitaja peab oskama seda nägema suunata.

Milline on Sinu enda nahahoolduse ABC?

ABC on puhastus, puhastus, puhastus. Taburetti värvides ei tõmmata sinna uut kihti peale, vaid võetakse vana kulunud värv esmalt ära. Mõnikord lihvid mitu kihti maha. Nahahooldusega on täpselt sama. Pole mõtet investeerida kallisse kreemi, kui sa nahka korralikult ei puhasta. Koorimine, olgu selleks salongikoorimine või kodune, ja elementaarne näopuhastus on kõige alus.

Mõni ütleb, et tema kreemi ei kasuta. Ära kreemita, aga pane nahale kasvõi veidi õli. Oma kingi sa ju hooldad, et need kaua ilusad oleksid… Ise kasutan palju seerumeid, sheet-maske, olen nende täielik fänn ja kõik variandid läbi proovinud. Aega on vähe ja tahan kohe tulemust. Panen maski näole ja samal ajal teen tööasju telefoniga.

Kas Sa mäletad esimest näohoolitsust, mis Sulle tehti?

Mul oli kogu aeg problemaatiline näonahk ja kõik olid selle pärast hästi mures. Üks sugulane sai Soomest Cleraskini ja tõi selle kohe mulle, et saaksin oma punnidele panna. Siis üks sõbranna käis kosmeetiku juures ja viis minu ka kohe sinna. Istusid taburetil aurutaja all, siis pandi mask, selline ehe nõukaaja värk ühesõnaga. Mäletan veel tänagi seda elavalt. Teine kord oli juba peenem asi. Läksin näopuhastusse ja kui sealt ära tulin, oli nägu kohe korralikult katki pigistatud. Kui ma mõned aastad hiljem läksin ise õppima, sain aru, et see ei pea nii olema, ei pea katki pigistama. Saab teistmoodi ka.

Meenub Sulle mõni ilufopaa, mis Sinu endaga juhtunud on?

Ma olen üldjoontes ainult juustega katsetaja, aga üks Riias käik meenub küll, mil lasin väga peenes salongis kulme värvida. Värvid, millega kosmeetik töötas, olid mulle juba tuttavad. Kui ma tavaliselt kulme värvin, siis teen seda ka tugevalt. Ütlesin sellele teenindajale, et palun ära mine siit toast välja ja ära jäta mulle seda värvi nii kauaks peale. Tema rahustas, pole probleemi, ära muretse, ma tulen kohe tagasi. Kui ma sealt välja tulin, oli küll selline emotsioon „Opaaaa“, käisin ise veel apteegist vesinikku ostmas ja üritasin kulme heledamaks saada.

Millised Su enda lemmik nahahooldustooted on?

Olen Sampar sarja koolitaja ja ehkki mul ei olnud sarja suhtes eelnevalt mingeid ootusi, siis niipea, kui Sampar tooteid vaatasin ja neid proovisin, sattusin täiesti vaimustusse. Nende sloagan on „Beauty can not wait“, mis tähendab, et Sampar toodetes on ühendatud tõhusus ja kohene efekt. Mulle see väga sobib. Ma võtan hästi palju asju ette ja tahan kohe tulemust näha. Sampar toodetel on kohene iluefekt sees. Näiteks tõsiselt tõhus on nende hooldav silmaümbruskreem, kus sees on valgustpeegeldav pigment. Ehk kui sa paned selle peale, siis lisaks sellele, et toidab ära su kortsud, annab ka highlight efekti.

Sampar tooted ja pakendid on samuti super ägedad. Nad kasutavad palju aplikaatoreid, et sa võimalikult vähe sinna näppe sisse paneksid. Väga hügieenilised, igasugune bakteritega kokku puutumine on tehtud minimaalseks. Sampar on mõeldud linnainimesele ja kõik tooted on toksiine väljutavad, kuna tänapäeval on palju fotovananemist. Näiteks päevavalguslambid väga vanandavad meie nahka.

Mõni kindel Sampar sarja lemmik, mida kindlasti proovima peaks?

Nende sarjas on palju häid öömaske. See ei tähenda, et sa päeval ei tohiks seda peale kanda. Kõik maskid on sellised, et saad need õhukese kihina peale panna ja neid praktiliselt pole nähagi. Mees ei tee nägusid, mis möksiga sa magama tuled (hakkab naerma), padjapüüri ei määri ära. Hommikul pesed näo ja efekt on kohene.

Kui sa soovid rohkem Sampar- sarja kohta lugeda, saad seda teha SIIT.

Irma lemmikud

Sampar Clear Solution Mask 50ml

29.00
Vaata lähemalt

Sampar H2O Emergency Mask 1×3

25.00
Vaata lähemalt

Sampar Nocturnal Line up Mask 50ml

70.00
Vaata lähemalt

Sampar Nocturnal Rescue Mask 50ml

31.00
Vaata lähemalt

Sampar So Much To Dew Midnight Mask 50ml

41.00
Vaata lähemalt

 

 

Massive Presence Website