Reisile:

Päevituskosmeetika – kellele, miks ja kuidas?

FOTO: @goldmanni

Kellele? Vastus lihtne – kõigile! Miks? Et saaksid päikest nautida muretult, tegemata seda enda naha tervise ja heaolu arvelt.

Imeliselt ilus, soe ja pikk suvehooaeg on taaskord lõppenud ning pime aeg ajab meist paljud piiri taha sooja ja päikest otsima. Selleks, et soojamaareisist võtta maksimum, on oluline teada kuidas kaitsta end liigse päikese ja sellest tuleneva ebamugavustunde ning ohtude eest. Siinkohal on oluline roll just päevituskosmeetikal ning oma nahale sobivatel, kvaliteetsetel päikesekaitsetoodetel. Äärmiselt oluline on seda jälgida eelkõige reisides kohtadesse kus päikese intensiivsus on tugevam kui meil Eestis ja piisav kaitse seetõttu naha tervise seisukohast ülioluline.

Pole saladus, et niiskustaseme säilitamine on naha tervise säilimise üks olulisemaid võtmetegureid. See on loomuliku ka COOLA eesmärk. Et kreem säilitaks naharakkudes vajaliku niiskuse ja annaks päikese käes viibimise ajal nahale tagasi vajalikud toitained, peab seda ka õigesti kasutama – seega kuidas?

Kasuta piisavas koguses kreemi – kandes nahale liiga vähe kreemi väheneb kreemi toime, kannatab naha tervis ja päevitustulemus!

  • Kui meie nahk ei saa piisavalt niisutust ja me päevitamise ajal toimuvaid protsesse ei toeta ning niiskust vajalike toitainetega nahale tagasi ei anna, siis kannatab raku ainevahetus ja pH, mille tulemusena meie naharakk väsib, vananeb kiiremini ja tekib eelsoodumus kortsukeste tekkeks.
  • Minimaalne kogus kreemi kehale on 15 ml. Piisava koguse korral paraneb ka jume tulemus 30-40%. On ekslik arvata, et faktor piirab meie päevituse teket. Kaitsefaktor muudab päikesekiirguse su nahale kahjutuks ja aitab tänu sellele ennetada põletust.

Näonaha jaoks kasuta näokreemi!

  • Näonaha keemiline koostis on veidi erinev kui meie kehal – näonahk on õhem ja selle struktuur õrnem.
  • Nahapiirkondade erinevast naha keemilisest koostisest tulenevalt võivad keha- ja näokreemi koostisosad küll kattuda, kuid kreemide koostis on erinev toimeainete kontsentratsiooni poolest.
  • Näol on rohkem poore – seega kreem imendub kergemini. Kandes kehakreemi näole, võivad kehakreemi teatud toimeained ummistada poore ja tekitada nahaärritust.

Kanna päevituskosmeetika enda nahale õigel ajal – see on toote toimes ülimalt oluline!

  • Keemiline päikesekaitse: spetsiaalsete aktiivainetega ehk keemilist kaitset pakkuv toode tuleb nahale kanda minimaalselt 15 minutit enne päikese kätte minemist. Seda selleks, et UV kiirgust endasse neelavad osakesed jõuaksid imenduda ja nn kaitsepositsiooni sisse võtta.
  • Mineraalne päikesekaitse: kreemi võib kanda nahale vahetult enne päevitama asumist. Kreemi toime on tänu lisatud mineraalidele (reeglina tsink või titaan) kohene. Mineraalid tekitavad nahapinnale ühise rinde, mis UV kiirguse naha pinnalt koheselt tagasi peegeldavad.

Coola lemmikud

Coola Classic Sport Face SPF50 White Tea 50ml

34.90
Vaata lähemalt

Coola Liplux SPF 30 Original 4,2g

12.90
Vaata lähemalt

Coola Mineral Face SPF 30 Matte Cucumber 50ml

39.90
Vaata lähemalt

Coola Travel Continuous Spray SPF 30 Piña Colada 100ml

26.90
Vaata lähemalt

Coola Travel Sport Continuous Spray SPF50 Guava Mango 100ml

26.90
Vaata lähemalt

 

 

 

 

Massive Presence Website